We are a leading Exporter of 20mm fire resistant conveyor belts from Ahmedabad, India.
₹ 1000 / Meter Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Thickness | 20 mm |
| Features | Heat Resistant |
| Width | 450 mm |
| Length | 300 m |
| Working Temperature | 120 degree c |
| Automation Grade | Automatic |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Brand | Scon |
Minimum order quantity: 100 Meter
Rayesh Sanghvi (CEO)
Sanghvii Conveyors
1st Floor, 121-125 B Block, Silver Square, Thaltej Shilaj Road, Thaltej
Ahmedabad - 380059, Gujarat, India