Providing you the best range of 8mm rough top conveyor belt with effective & timely delivery.
₹ 1100 / Meter Get Latest Price
| Application Area | Industrial |
| Belt Thickness | 8 mm |
| Belt Type | Heavy Duty |
| Material | Rubber |
| Length | 100 m |
| Load Capacity | 150 kg |
| Color | Black |
| Application | Rough Top |
| Brand | SCON |
| Number Of Ply | 6 Ply |
| Width | 1600 mm |
Minimum order quantity: 100 Meter
Rayesh Sanghvi (CEO)
Sanghvii Conveyors
1st Floor, 121-125 B Block, Silver Square, Thaltej Shilaj Road, Thaltej
Ahmedabad - 380059, Gujarat, India